07 jaanuar, 2013

Toddlers & Tiaras

Ma olen oma vaba aja sisustamisel nii madalale langenud, et vaatasin täna sarja "Toddlers & Tiaras". See oli lausa nii halb, et juba päris hea.

Osaleda võivad lapsed alates sünnist. Pistad pea välja ja näed, et oi-oi... Juba on roosa puhvis kleidike valmis pandud, küünetehnik ja meikar seisavad ukse taga - ja lähebki lahti!

Mina hakkasin saadet nägema hetkest, kus mudilane hööritas laval bikiinide väel oma beebitagumikku, (valgendatud!) piimahambad kõrvuni naeratusse sätitud. Ema, kole nagu öö, tegi saalis liigutusi kaasa, et lapsel meelest ära ei läheks. Ma ei teagi, kumb mulle traumeerivamalt mõjus, kas hööritav laps või hööritav 150 kilone emme... Õhtujuht tutvustas võistlejat kui tüdrukut, kes loodab suve lõpuks abiratasteta jalgrattaga sõitma õppida. Meil, nõukaaja lastel, tuli ikka kõigepealt ilma abiratasteta sõitma õppida ja alles 10 aasta pärast tulid esimesed bikiinid...

Rääkimata sellest, et 3-aastaselt spreipäevituse ja kunstküüned saaks, kunstripsmetest, soengust ja meigist rääkimata. Elevil emme õhkas kaamerasse, et ta on nii õnnelik, et laps nii loomulikuna mõjub, mitte külma ja kramplikuna. Novot, mina ei oska hinnata, kui loomulikuna seksikaid poose võttev väikelaps mõjuda saab... Veel mainis emme, et laps näitab oma isikupära. Appi! Nii isikupärane, et juba 3-aastaselt on lits valmis? Good job, mommy! Ema oli muidu selline "kaunitar":


Ja siis olid seal muidugi ka isad. Üks seisis oma tütre bikiinivooru ajal lava ees, ila nirises suunurgast välja, ise kiitis kaamerasse: "Mu lemmikosa show'st on see, kui ta tantsib. Mulle meeldib, kuidas ta oma keha liigutab". Vahva issi. Minule meenutas klassikalist pedofiili, aga see võib muidugi puhas paranoia ka olla. 

Vahepeal näidati ettevalmistusi, kus üks esineja ei soovinud omale punast parukat pähe panna. Lõpuks tuli emale pähe talle seletada, et tegelaskuju, keda ta esitab, on punase peaga. Siis pani paruka pähe ja lõpuks muidugi veel võitis oma vanusegrupis. 

"Toddlers & Tiaras" saate suurimad skandaalid on olnud ühe 4-aastase üle, kes talendivoorus võlts-sigaretti suitsetas ja teise samaealise juntsu üle, kes Dolly Partonit järgi tegi ja kellele ema dollypartonliku rinnapartii kleidi alla surus. Vägev!


Lapsed ise ei paistnud kogu ettevõtmist eriti nautivat. Vahepeal karjusid emad nende peale, kui laps lutti suust ei tahtnud võtta, et huuli värvida või kui mudilased väsisid ja ei suutnud enam samme pähe õppida. Üks ema röögatas: "Sa ei pannud tähele, sa mängisid niisama!" Vot kus paharet! Julges mängida? Ata-ata. Üks laps ütles, et tema lemmikosa võistluse juures on see, kui saab kunstripsmed maha võtta. Ja tõmbas ühe silma ripsmed niimoodi maha, et ma olin kindel, et silm ise tuleb ka kaasa.

Üks laps teatas, et ta on küll veidi närvis, aga kui laval pabistama hakkab, mõtleb ta õhtujuhi aluspükste peale. Sellise tõhusa nipi pidi talle küll ema õpetama... Aga eks õhtujuht mõtleb närvi minnes lapse aluspükste peale, ei saa ometi pahaks panna, kui nad seda vastastikku teevad.

Ühele lapsele, kes äsja lavalt maha astus, ütles ema nipsakalt: "Sa olid tubli, aga sul jäi näoilmetest puudu" WTF? 

Siis aga tuli auhindamine ja üks laps teatas kogenult: "Kui nad ütlevad su nime, siis sa saad krooni ja tõenäoliselt raha ka". Krooni ta sai, aga vale krooni. Nimelt saavad kõik osalejad krooni, aga iga vanusegrupi parim saab veelgi suurema krooni. Laps oli oma krooni üle väga õnnelik, kalpsas uhkelt ema suunas. Ema nuttis samal ajal lahinal suuri vihapisaraid ning ütles: "See oli pettumustvalmistav! Ta oli paremat väärt!" Ja viipas üleolevalt oma rõõmustava lapse poole ning mainis pettunult, et lapsed ei tee vahet. Hoiame siis pöidlaid järgmiseks võistluseks, sest lõpetuseks ütles ema: "Kui me nüüd koju lähme, hakkab ta väga kõvasti tööd tegema". 

2 kommentaari:

 1. Anonüümne8/1/13 08:22

  See on sado-maso saade, täiega. Ma olen ka sattunud vaatama ja valus on...aga vaatan edasi.:) Kus on Ameerika Lastekaitse? Need suitsud ja tissid on kõige väiksemad asjad, minu meelest. See laste sundimine ja mänguaja röövimine on kuritegu... Kindlasti on olemas mingisugune portaal, kus saab ennast sel teemal tõeliselt välja elada.
  Jään huviga järgmist tõsielusaate leidu ootama! :)
  F.

  VastaKustuta
 2. :D)))) (endiselt krampides, koos lõualottidega)

  VastaKustuta