18 aprill, 2013

Tööots

Tegin siin ükspäev süüa ja avastasin raseda paprika. Nuga läks kuidagi vaevalisemalt läbi kui tavaliselt - sees oli tühjuse asemel lasteaed. Nuputasin, et huvitav, kas ma olen varem ka midagi sellist näinud, aga ei tulnud nagu ette. Näitasin siis Kustavile, tema jaoks oli olukord samuti uus. Ainus, kes olukorras midagi üllatavat ei näinud, oli meie kanadalasest korterinaaber, kelle sõnul olevat paprikad alatihti sellised.

Kui ma ka Eestis usinalt pakenditel olevaid silte lugesin, aga enamasti midagi surmavat ei tuvastanud, siis Kanadas on koostise jälgimine juba hasartseks muutunud. Paljud toiduained sisaldavad kahtlasi aineid, rohkest suhkrust ja soolast rääkimata.

Iga poeskäiguga muutume teadlikumaks, uurime silte ja guugeldame koostisosi. Lõpuks ometi oleme hakanud õunu koorima nagu ammugi soovitatud on - nimelt kraapisin ükspäev noaga ubina pealispinnalt hunniku vaha maha.

Täna lükkasin ahju oma elu esimese müsli - 200 kraadi juures said kaerahelbed, rosinad ja mandlid kuskil 10 minutiga krõbedaks (magusamaks tegin meega). Poest ostetuga on alati see häda, et omaarust võtad pähklimüsli, aga kodus otsid ennast segaseks, et sealt pähkleid leida. Paar tükki on ehk kilo kohta ära eksinud.


Ükspäev arutasime, et huvitav - kui majas tulekahju peaks tekkima, mismoodi siis evakueerimine käib? Aknad käivad nii vähe lahti, et isegi pea ei mahuks välja (mitte et ma 14. korruselt õudselt alla kipuks hüppama, aga hingata oleks ju iseenesest tore). Täna siis kuulsimegi alarmi. See on paigaldatud igasse korterisse ja teeb tõeliselt läbilõikavat häält. Marc ei lasknud end üldse häirida, ütles, et midagi ei põle, alarm üürgab iga mõne aja tagant, varsti tuleb tuletõrje ja lülitab kisa kinni.

Ja tuligi! Maja ette sõitis hiigelpikk tuletõrjeauto, terve meeskond ronis välja, tänav laoti torbikuid täis, kaks rida liiklust pandi kinni. Mehed tatsasid viiekesi majja, lülitasid alarmi välja, tulid välja, korjasid tänavalt torbikud kokku ja sõitsid minema. No ma ei tea... äkki näitate mulle, kus see pult on, lähen vajutan järgmine kord ise nuppu?


Kustavile pakuti tööotsa - ürituste tarbeks lava ja tehnikat kokku panna. Esimene üritus on kohe laupäeval ja kujutab endast kanepifestivali nimega "4:20". Savutõmbamist propageeriv pidustus toimub siin alates 1995. aastast igal 20. aprillil. Osavõtjaid on viimastel aastatel olnud kümne tuhande ringis ja kell 4.20 pealelõunal on tavaks kõigile soovijatele tasuta joint'e jagada. 

Toimumiskohaks kunstigalerii esine väljak, meie majast 350 m kaugusel. Legaalne narkopidu keset südalinna!

7 kommentaari:

 1. Anonüümne18/4/13 13:40

  Anu! Pane oma putka püsti! Saad kuulsaks kindlasti!
  Tegin kah müslit siin eile aga panin või asemel mett, väga yummi-yummi tuli! Aga kujutan ette juba, palju see mesi seal maksab ja eile sain üldse teada, et 1/3 maailma toidust sõltub mesilastest! Zummmm
  K.

  VastaKustuta
 2. Anonüümne18/4/13 13:41

  ps. ma ei taha teada, mis selle paprikaga tehtud oli, et ta octo-mum´iks muutus!! :)

  VastaKustuta
 3. Anonüümne18/4/13 22:17

  Anu. Tulekahju häire ajal lakkavad liftid liikumast. Vähemalt Eestis on see kõrghoonete elanike suur mure. Kas seal ei olegi nii?

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Ma ei käinud kontrollimas, aga mõtlesin küll korra, et igaüks ju teab, et tulekahju korral tuleb kasutada treppe, aga natuke on ikka selline tunne, et ma lihtsalt kiirelt lipsan liftiga alla. Edasi tuleks mingi õudusfilmi stsenaarium liftis kärssamise stseenidega :)

   Kustuta
 4. Mis tööd siis Kutt tegema peab? Kanepit tassima? :)

  VastaKustuta
 5. ma vaatan, et galeriidki juba on Kustigaleriid mitte Kunstigaleriid, tundub, et keegii on endale jõudnud juba nime teha :)

  I.

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Hahahaaa, väga tähelepanelik :) Parandan ära!

   Kustuta