15 veebruar, 2014

Kokkusattumustest

Hakkasime alanud Olümpiamängude valguses arutama, et eelmine taliolümpia toimus Vancouveris, aga huvitav, kus avatseremoonia peeti? Meie maja kõrval asub BC Place, tundus loogiline, et äkki seal - miks muidu peaks keegi nii naeruväärselt suure ehitise püsti lööma... Guugeldasime natuke ja kae nalja, oligi!


2010 Olümpiast ei mäleta ma mitte midagi. Võimalik, et ei näinud mitte ainsatki ülekannet. Ja päris kindlasti ei osanud aimata, et mõned aastad hiljem selles linnas diivanil lesin ja avatseremooniast blogin. Või et üldse blogin. Nagu varemgi mainisin, paistab planeerimine üleüldse täiesti mõttetu olevat, asjad kulgevad ikka omasoodu.

No näiteks minu uus viisa! Kui detsembris taotlema hakkasin, tundus, et see on hullumeelselt vara, aga suva, teen ära, on hiljem hooletu... Esiteks läks mitu päeva, et end kõikidest sissejuhatustest ja jamast läbi närida, sada korda vihastada, sisse-välja logida ning nõutud faile kokku kraapima hakata. Lõpuks olid kõik ankeedid täidetud ja üles laetud, vastus tuli mõne nädalaga - esialgne accept käes!

Edasist juba teate, jälle hunnik bürokraatiat, kaks nädalat kohaliku karistusregistri väljavõtte ootamist ja lõpuks taotluse kinnitamine. Nüüd on neil vastamiseks aega kuni kaks kuud, seega võib vabalt juhtuda, et lõplik vastus saabub nädal pärast seda kui senine viisa läbi saab. Päris tobe! Õnneks on hetkel veel aega, seega loodame parimat.

Täna jõudsid Kustavi sõbrad Vancouverisse, registreerisid end hotelli ja läksid koos Kustiga ööelu avastama. Enne seda tõid Eesti nänni meie poole ära, nüüd ma siin istun, pool pakki Pilvekese komme kõhus. No on saatanast! Hotellis oli juhtunud, et poistele anti tuba 19-ndale korrusele, numbriga 1908. Arvestades, et sel hotellil on 357 tuba, on päris üllatav, et just selline valik...

...sest meie kodu asub samuti 19-ndal. Ja korterinumber on 1908!

Koduuks

2 kommentaari:

 1. Anonüümne16/2/14 20:27

  Tervitused vesisest Haapsalust :)
  Olen pikaaegne blogi jälgija ja kuna mingiaeg Anu kurtis, et numbrite järgi on vaatajaid palju, kuid vähesed annavad endast märku, siis otsustasin siiski natuke noka lahti teha. Tahtsin lihtsalt öelda, et jätkake samas vaimus. Teistel Kanada eestlastel on asjad soiku jäänud või on nad kodumaale tagasi pöördunud, niiet see blogi ongi hetkel ainsana aktiivne vist. Olete niipalju inspireerinud mind, et Vancouver on saanud endalegi unistuseks. Mäed ja meri- kaks asja, mis mulle meeldivad ja need on seal mõlemad olemas. Isiklikult oleks muidugi kahju, et lumega on kehvad lood. Juutuubist omajagu vaadatud loodust ja Google streetview-ga natuke linnapeal kolatud. Olete siinpool veel kaks inimest nakatanud Vancouveri pisikuga :P
  Kes teab, ehk mingil hetkel saab sinna tulek ka reaalsuseks. Tänud, et olete välja toonud pea kõik info, mida uuel tulijal on mõistlik teada. Teete nii mõnelgi asjaajamise lihtsamaks.
  Edu teile mõlemale ja päikest!

  Margus.

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Ma korra juba mõtlesin, et huvitav, kui suur osa on minu blogil selles, et sel aastal Kanadasse nii meeletu tung oli :) No näe, vähemalt ühele mõjus! Vancouver on imeline ja lume pärast pole mõtet üldse muretseda, sest linna kõrval on kolm mäge ja nende otsas on lumi juba alates novembrist.

   Aitäh kaasa elamast :)

   Kustuta