19 veebruar, 2016

Hommikused augud

Ükspäev ärkasin üles, kaks väikest auku õla peal ja ümbert kõik punane. Hommik otsa juurdlesin, et huvitav, mis juhtus? Võib-olla kraapisin ennast kuidagi niimoodi… peenelt… et kaks tillukest auku jäi järele. Ei tea.

Õhtul näitasin Matt'ile, kes ütles, et see on tõenäoliselt ämblikuhammustus. Holy shit!


Terve suvi maadlesin nende eriti suurte ämblikutega, kes vähemalt korra nädalas müdinal risti üle vaiba galopeerisid. Viimastel kuudel ongi kuidagi kahtlaselt rahulik olnud, aga nüüd on mul siis nähtamatud ämblikud, kes hammustavad?!

15 kommentaari:

 1. Anonüümne19/2/16 08:40

  Ma oleks juba suvel välja kolinuyd (kui päris aus olla)..teatud faktidega (nagu ringi müdistavad hiidämblikud ja öösel hammustavad mürgised ämblikud) ei harju ikka kunagi..

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Ausõna, ma ise ka ei tea, kuidas ma nii edukalt vastu olen pidanud! Enesekasvatuslikus mõttes muidugi hea, sest väiksemaid ämblikuid ei karda ma enam üldse, aga see hammustamise teema on siiski natuke liig juba.

   Kustuta
 2. Anonüümne19/2/16 08:54

  Kas seal mingeid ämblike peletajaid ei müüda? No ma ei tea... äkki on midagi või ämblike lõkse. :)

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Ma uurisin kohalikus ehituspoes pikalt lõksude ja mürkide riiulit, aga ei leidnud midagi peale ämblikusprei. Sprei iseenesest töötab kui otse peale lasta, aga haiseb jubedalt! Ma pean nüüd edasi hakkama otsima, sest noh, paistab, et vaikus oli ainult näiline...

   Kustuta
 3. Anonüümne19/2/16 10:14

  Iiik! Loodame ikka, et oli keegi muu, mu jaoks oleks nt vampiirihammustus ka ok-m variant, kui ämblik ;) Kas naabrite kass neid ei söö? Või võta nt geko, need peaks ka ju putukad ära sööma ;)

  VastaKustuta
 4. No mida ma siis kogu aeg räägin ((:O
  Ükskord kihutas seina peal, hüppas hopsti mulle teki peale ja kihutas sama soojaga teki alla. Võite arvata, kes sama kiirusega teiselt poolt välja kargas - eks ikka allakirjutanu.
  Teine kord tundsin, et midagi ronib teki all, kobasin, nagu mingi pehme sasi jäi näppu - võtsin välja - ämblik, rsk! Saa veel infarkt, huuuu! Ja kolmas kord kihutas joonelt üle kõri - siis sain peaaegu et halvatuse šokist - ei saanud hulk aega liigutadagi ega midagi öeldagi, ainult värisesin nagu vappekülmas.
  Need kolm olid kõik need tavalised majaämblikud, suuremat sorti, aga mitte need 15-cm-ste jalgadega Euroopa omad - nu ia et see veel niigit läits, nagu ütles Paunvere mõisavalitseja. Ja neljas oli see lontrus (ka majaämblik), kes mul kassi toidutaldrikust konservi varastas - kimas pesukasti alt välja, jooksis mu vaat et jalust maha ja tagasi.
  Viies ja kuues ja seitsmes olid erilised pikk-koivas Pholcus phalangioides (igaüks võib selle nime järgi ise guugeldada) - kes mul kraani kohalt tõtt vahtis, niiet ma pidin jälle är' surema.
  Aga kui nad juba hammustama tükivad, siis... tunnen kaasa. Ma siiani eriti ei pooldanud seda, et sa nood ämblikud ära tapsid, aga ma ei ütelnud midagi, sest see pole minu asi. Nüüd ei teagi, kas see on nii nagu filmiski, et "Impeerium annab vastulöögi" või tulebki neid siis karmimalt elimineerima hakata? Mulle siginesid siia vaaraosipelgad ja kuigi ma üldiselt ka putukate massimõrva ei poolda, aga kui nad sunnikud juba mind ennast hammustama hakkavad, siis see mulle enam kohe üldse ei meeldi - ja tõingi mürgikarbikesed.
  Tegelikult oli nii, et ma käisin loomapoes, kus on üksiti ka veterinaarid, kohe mitu korda - ja iga kord olid seal ise asjad, kord sprei, kord karbid, kord pulber, kord jälle midagi muud. Soovitangi mitte piirduda ehituspoega, vaid just proovida nt vet-apteegist või loomapoest midagi muud. Sprei hakkab ju sulle endale ninna ja on üsna mürgine.
  Kui sa esoteerikasse usud, siis võid proovida panna näiteks mingi nöörijupi ringikujuliselt ümber voodi (ilma katkestuskohata), aga pead enne kindel olema, et ükski lontrus voodi alla lõksu ei jäänud. See nipp pidi looduses ööbides madude vastu aitama, äkki aitab ka toas ämblike vastu. Loodetavasti ei võta mõni tüüp laest alla laskuda, siis peab ikkagi putukavõrgu muretsema - ja no suvi tulemas ka.
  Jõudu sulle satikarindel ja kadu kurinahkadele!

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Kuule, ma vaatan, et sul on ka päris eeskujulik loomaaed kodus! :)

   Kustuta
  2. Meil olid ka vaaraosipelgad! Tulid tipa-tapa naabrite juurest..õõh!
   Proovisime ka erinevaid mürke aga väga metsikuks ei saanud minna, sest meil kassid ka. Aga näiteks aitab ka sidruni/äädika lahus ehk vesi+hape. Hoiab eemal. Oli veel midagi..äkki sool, mis aitas? Buh.

   Kustuta
 5. Ma ei suudaks üldse enam magada, uuhh..ei tea millega sa ämblikule ette jäid et pidi hammustama? Järsku mingi eriline agressiivne sort (dziisas mis kohas sa elad).

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Matt ütles, et ämblik tegi tõenäoliselt õhtust jalutuskäiku, aga juhtus oma jalgadega mu õlga kõditama ja ju ma siis liigutasin või rehmasin käega ning siis ta kogemata hammustas. Mina ise kaldun sinnapoole, et ju ta tuli juba eemalt ja vaatas, et "magab, raisk" ja lõi julmalt hambad sisse.

   (on neil hambad üldse?)

   Kustuta
  2. Hambaid pole, aga nende nimi on lõugkobijad, needsamad, millega nad oma toidupala sisse mürki süstivad. Need on jäsemetest arenenud. See, et Sõrmuste filmis ämblik sabaastlaga Frodole sisse lõi, on puhas pullikaka, egas ämblik põle herilane.
   Pane guuglisse spider jaws ja vaata neid brrrrrrr "ghauneid bhildhikezi" - õõh! Need jämedad jurakad silmade all, millel veel justkui pikk kõver terav küünis otsas on - kena, mis ((((:O

   Kustuta
 6. No nagu näha 2 pikka hammast (see Matt on sul üks suur naljahammas..ämblik jalutas öhtul..mööda sinu ölga.nagu iga öhtu:-P )

  VastaKustuta
 7. Oots, aga see oli ükspäev - kuidas sa end praegu nüüd tunned ja mida see hammustuskoht teeb?

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Mul on kõik korras, punetus läks umbes päevaga ära ja aukudele kasvasid pisikesed koorikud peale, nüüd on koorikud ka maas juba.

   Kustuta
 8. Anonüümne24/2/16 20:38

  Piparmündiõli pihustamine/tilgutamine toanurkadesse ja liistudele pidavat ka aitama! Pinterest ütles, true story!

  VastaKustuta