10 mai, 2018

Kui väike on väike?

Käisime nädalavahetusel ühel lähedal asuval saarel, kuhu juunis kolivad meie siinsed sõbrad. See koht on puhas paradiis - lopsakas loodus, mäed-künkad ja käänulised teed, suured ja väikesed rannad. Aeg-ajalt peab hoogu maha võtma, sest kana jalutab üle tee. Või kass. Tee ääres on lauakesed munade või isetehtud seebiga, raha saab jätta kõrval olevasse topsi. Armas, noh!

Suuruselt nagu Muhu, elanikke veidi üle tuhande (palju Muhus on?). Praame läheb kolmest erinevast kohast, kõikidesse ümberkaudsetesse linnadesse pääseb hästi. Aga kohapeal ei ole suurt midagi. Toidupood, väike haigla, ports kohvikuid ja turistidele suunatud ärid. Maja, mille sõbrad ostsid, on selline:


Sõitsime ringi ja arutasime, et kui väike on väike? Koht on imearmas, aga meie jaoks liiga rahulik. Samas tore, et meil on seal nüüd kellelgi külas käia! 

Et tasakaal säiliks (kuigi mitte päris sellel põhjusel) kolis eelmisel nädalavahetusel Nanaimosse Matt'i eluaegne parim sõber oma naise ja kahe pojaga. Ma pole sellega veel ära harjunud, nendega kokkusaamiseks pidime isegi Vancouveris elades tund aega sõitma. Täna tulin toidupoest ja meenus, et ahaa, nemad on ju siin! Helistasin, et hei, tulen külla! Kümme minutit hiljem olin kohal. Väga viljakas käik oli, sain kohe mingi kiikuva beebivoodi ka kaasa, mis nende jõmmid edukalt magama pani. Oscar ju päevasel ajal suurt mujal kui turvahällis ei uinu.

Ma olin Jen'i eelnevalt hoiatanud, et Nanaimo on igas mõttes väiksem kui Vancouver (siin on elanikke sama palju kui Tartus, aga pindalalt on kuskil kaks korda suurem kui Tartu) ja tema ütles, et väga hea, seda ongi vaja. Täna küsis, et kus siin see pood on? Aga see? Aga see siin ikka ju on? Naersin, et peab uued lemmikud otsima või hakkama Vancouveris shoppamas käima. Väike noh! Kuigi sada korda suurem kui see idülliline saar.

11 kommentaari:

 1. Anonüümne10/5/18 11:31

  Te nii kaunid lapsega �� Beebi jätkuvalt imearmas. Mis tööd Matti parim sõber teeb? Ja kuidas seal üldse töökohtadega on?

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Kanadas on Eestiga võrreldes minu meelest igal pool väga lihtne tööd leida.

   Sõber teeb igasugu puutöid, ehitab terrasse, aedu, mööblit, dekoratiivesemeid jne. Naine on tal opitoa med õde. Vot õendus on üks ala, mis on Kanadas ülihästi tasustatud. Õdedel on alati kõrge palk ja head boonused.

   Kustuta
  2. Töö leidmine kindlasti sõltub provintisist - Albertas hetkel sellega endiselt lood kiita ei ole.

   Kustuta
  3. Jaa, just. Mina räägin ikka ainult läänerannikust, Kanada ju nii suur.

   Kustuta
  4. Oi, see tuletas mulle praegu meelde, et mu mees fännab ühte yuutuuberit The Samurai Carpenter, kes teiega samal saarel elab. Tõeliselt ilusat puutööd teeb, isegi vaatan vahel. Vahepeal ta otsis pikalt omale õpipoissi, kes elaks läheduses ja oskaks juba mingil määral ise ka puutööd teha.

   Kustuta
  5. Novot, ma polnudki kuulnud sellest Samuraist varem. Matti sõber teeb sarnaseid asju, puutöö on siin üldse väga populaarne tegelikult.

   Kustuta
 2. Ega see lillade õitega pole juhuslikult žakaranda? Või tegelikult ei saa aru - kui ta majaseinal on, siis kas on rippuba ehk vistaaria? Ja mis see punane siis on?

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Mul pole aimugi! :)

   Kustuta
  2. See lilla on vistaaria. Punast ei tea.

   Kustuta
  3. No ma kahtlesin ka, et žakaranda ju selline troopiline puu. Samas - seal on küll piisavalt soe, äkki ta võiks seal isegi kasvada. Üks mu lemmikpuid kase ja männi ja hõbepaju kõrval :)

   Kustuta
 3. Anonüümne12/5/18 10:21

  Vau, see on tõeline paradiisisaar!

  VastaKustuta