14 mai, 2019

Uus

Mul on uus arvuti. Oh jeerum. Mitte, et mulle uued asjad ei meeldiks, aga... kui palju jama sellega kaasneb!

Mac'idel on süsteem, mis laseb kogu sisu automaatselt ümber tõsta. Isegi seadistused lähevad kaasa. Vägev, noh. Hommikul ärgates oli tore jälgida, et 10% veel... 6% veel... ma niimoodi pudrukeetmise kõrvale vaatasin. Ja siis ainult 2%. Juhuu!

Ja ikka 2%.

Puder juba söödud, endiselt 2%. Guugeldasin ja selgus, et vahel kiilubki kinni, teistel on kah juhtunud. Enamik asju oli õnneks üle tulnud, aga segadust on selle kõigega ikka omajagu olnud.

Siis selgus, et Apple on vahepeal fotoprogrammi ümber teinud ning uus ja vana ei ühildu. Ma ise poleks elu sees osanud seda kõike tööle saada, aga õnneks on mul Matt. Viimase paari aasta pildid jäid millegipärast vanasse arvutisse maha. Ma ei tea, miks... Mingil hetkel tõmbasin ühe julla kogu juhtmega arvuti küljest ära, arvates, et kõik on valmis, aga võib-olla siis ikkagi ei olnud? Ma olen liiga kannatamatu, et oodata, mil Matt lõpuks jälle töölt tuleb ja aega leiab. Miks see tehnikavärk nii keeruline peab olema?

Teate, mis veel juhtus - ma ei saa omaenda blogis enam kommenteerida! Võib-olla ei saa teiste omades ka, pole proovinud. Kommentaarid kaovad kui rotiauku. Lihtsalt haihtuvad! Peaks proovima, kas vanas arvutis saan? Mitte, et sellest teadmisest väga kasu oleks...

10 kommentaari:

 1. Kusjuures mul on ka Google kontoga see jama, et ükskõik kelle blogis ma kommenteerin Google'i kontoga, need lihtsalt haihtuvad kuskile, nii et kui probleemile lahenduse leiad, anna teada :D

  tamme94@gmail.com võib meili saata :D

  VastaKustuta
 2. Liitu kluppi! :) Ma olen juba viimased 10 aastat (umbes) tährele pannud, et kui enne oli iga järgmine versioon eelmisest lihtsam ja kasutajasõbralikum, siis mingist hetkest see protsess muutus vastupidiseks. Kõik head ja harjunud, käepärased ja pidevas kasutuses olevad vidinad peideti kurat teab kuskohta ära, et otsi neid taga väga imelikest kohtadest, seadista päev otsa ja siiski jäeb ikka miskit puudu, mingi lihtne, elementaarne vidin, mis võiks olla kas just esiplaanil või vähemasti kergesti leitav, a no kussa! Tead ju küll, miks - ikka kõik meie kiusamiseks, et me endid liiga hästi tundma ei hakkaks! Aga viha teeb selline asi küll.

  VastaKustuta
 3. Ahjaa, ja kogu selle kamarajura ja jamanauskase peale kinnitatakse sulle veel, et "tegime oma proge kasutajasõbralikumaks, ikka kõik klientide huvides bla bla bla". Tegelikkus on sootuks vastupidine. ALATI!!! Nii kui ma kuskilt kuulen-näen sellist lauset, olen hoobilt tagajalgadel ja vaist ei petagi - sellise "egiidi" all on asi OTSEJOONES sitemaks muudetud. A-LA-TI!!! URRRR!!!

  VastaKustuta
 4. Mäletan, et Tilda millaski kurtis, et ei saanud omaenda blogis kommenteerida. Nüüd tundub jälle saavat – äkki ta valdab mingit imenippi, millest sul abi oleks?

  VastaKustuta
 5. Nonii, proovin vanast arvutist.

  Ma ütleks, et uus arvuti on parem küll (lisaks elementaarsetele asjadele, et uuele arvutile kohaselt peab aku jälle pool päeva vastu jne), aga kaks väikest asja, mis mulle hirmsasti meeldisid ja nüüd on ära kaotatud - laadimisjuhe ei ole enam magnetiga ehk kui Oscar juhtmest tõmbab, lendaks maha ka arvuti, mitte ei jääks ainult juhe ise kätte. Ja laadimisjuhtme otsikul ei ole enam seda oranži/rohelist tulukest, mis näitab, kas aku veel laadib või on täis (jajaa, esimese maailma probleemid, ma saan seda ju ka ekraanilt vaadata (kuigi, jah, mitte siis kui kaas on kinni)). Aga klaviatuur on uuel palju mõnusam!

  Pean Tildalt küsima siis, kuidas ta kommentaarid tööle sai. Kuidagi imelik kui omaenda blogis ei saa jätkuarutelust osa võtta...

  Ja nüüd, tadaa, tõehetk - kas läheb kommentaar üles või kaob jälle tühimikku.

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Aaaaaaaah, ma oleks peaaegu vist rõõmsam olnud kui poleks üles läinud. Mida ma teen nüüd, hoiangi vana arvuti kapinurgas alles ainult selleks, et vahel kommenteerimas saaks käia?

   Kustuta
 6. Kommenteerimisega Mac'is oli minu meelest see asi, et Safarit kasutades ei saanud kommenteerida, aga Chrome'i kasutades sai. Võid järgi proovida, äkki on see lahendus ka sinu jaoks.

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Oo, see võib küll olla. Proovin!

   Kustuta
  2. Vauuuu! Töötaski! Aitäh.

   Kuigi minu jaoks on endiselt mõistatuseks, miks vanast arvutist Safari toimib ja uuest mitte. Aga vähemalt saan nüüd ikka ühe arvutiga hakkama!

   Kustuta
  3. Rõõm kuulda, et toimis :)

   Kustuta