15 jaanuar, 2020

Lumiiiii

Meil on ideaalne talveilm - paks lumi ja paar külmakraadi. Küll ainult paariks päevaks, aga mul pole rohkem vajagi. Kuna siin nii harva lumiseks läheb, jääb ju kohe elu seisma. Koolid on kinni ja tänavad vaiksed. Tegelikult on kõik suuremad teed ilusti puhtad ja sõita saab vabalt, aga seda peab küll arvestama, et enamikel liiklejatest pole erilist lumes sõitmise kogemust ega korralikke talverehve.

Ma käisin enne "talve" saabumist toidupoes ära ja otsustasin vabatahtlikult lumevangi jääda, sest nelja päeva pärast on puuder läinud ja tavapärane +7 kraadi tagasi.

Väga mõnus on olnud! Eile oli Matt ka kodus, saime kõik koos jalutama minna, mitu korda lund kühveldada ja niisama diivanil mõnuleda. Sügavkülmast leidsin kotitäie juustuskoone, mis sai kohe ahju lükatud - otsustasin eelmisel korral osad küpsetamata jätta, ise kaheldes, kas need külmutatuna tegelikult enam käiku lähevadki, aga nii head tulid!


Täna oleks Oscar pidanud mõneks tunniks hoidjaga välja minema, aga hommikul oli meie maja juurest lugedes alles neljas tänav puhtaks lükatud (sealt edasi tulevad juba suuremad teed, mis on alati puhtad), samas kui hoidja linnaosas, mis on hästi künklik, olid järsemad teed lausa ametlikult kinni pandud. Nii et Ossu jäi koju. Naabritel on kolme-aastane, seega pakkisime oma mudilased sisse ja kühveldasime naabrinaisega terve tänava puhtaks, et hiljem ise vajaduse korral välja saaks. Lapsed sumpasid koos teiste naabrite kutsikaga hanges ja emadel sai sujuvalt tänane trenn tehtud.

Kanad on täiesti šokeeritud, eelmise talve lumi on ammu peast pühitud, kuudist välja tulla ei julge, aga ma pühkisin neil trepi puhtaks ja tegin õue teerajad, nii et söögi nimel korraks ikka ületasid ennast, aga hiljem kadusid kiirelt tuppa tagasi.

Eile kirjutati uudistes, et ühes siinses suusakeskuses oli sadakond inimest ööseks lumevangi jäänud, sest õhtuga sadas 90 cm maha ja alla viiv tee tuiskas lihtsalt kinni. Samas suusarõõmu on sellise ilmaga küll kõvasti, lumi on hästi kerge ja kohev, ehtne puuder. Väga lihtne on kühveldada ka, kuigi lihased annavad eilsest siiski natuke tunda. Mul on talvevorm, noh - küpsised ja diivan. Lihased ei mäleta enam, et neid üldse millekski vaja läheb.

Mõnus on. Külmikus on veel üks kotike juustuskoone, peaks ahju sooja ja kohvipoti tulele panema...

1 kommentaar:

  1. Oscar on niivõrd nunnu selle pildi peal ja lahe poos ka, täitsa väike Rodin :)
    Meie tali tuli paar korda korraks maha ja kadus jälle, praegu sajab juba kaks päeva kolinal vihma ja puud on tuulest lookas. Kanadele pai!

    VastaKustuta