08 oktoober, 2016

Kummaripõud

Meil on jälle pikk nädalavahetus, sest esmaspäeval on tänupüha, see kalkuni söömise üritus. Ei teagi kohe, mida süllekukkunud õnnega peale hakata, sest õues sajab vihma. Kallab vihma! Nagu ämbrist kohe. Ja mu telefon ütleb, et nii jääbki, alles kell kuus õhtul saab otsa. Homsest särab jälle päike, aga täna pole sellest teadmisest suuremat kasu.

Mul pole kummikuid! Ma andsin need enne siiakolimist ära, sest kui auto ostsin, polnud kõrge säärega kummarid enam kuigi otstarbekad, pikka maad ju enam nagunii ei kõnni. Ja nüüd on see häda, et Nanaimos ei müüda sellised nagu mulle meeldiks, nii et pean kas Victoriasse või Vancouverisse shoppama minema. Täna oleks iseenesest ideaalne päev kaubamajades kolamiseks, aga ma ei tea, kas viitsin ainult kummarite pärast mitmetunnist sõitu ette võtta.

Muide, eelmisel nädalavahetusel sai lõpuks ometi kanaaed valmis! Ainus häda on see, et võrku pole veel peal. Kotkaste eest kaitseb juba praegu veits paremini, sest neil pole enam piisavat maandumisruumi, aga probleemiks on hoopis kanad ise - üle aia jookseb laud, mille külge tulevikus võrk kinnitatakse ja nad avastasid, et see on ideaalne õrs! Sest iga kuradima pulk - mida kõrgemal, seda parem - ongi ju kohe õrs… Probleem on selles, et nad alati ei koordineeri kuigi edukalt, kuhupoole lendavad kui maha tahavad tulla ja mulle eriti ei meeldi, et sealt saab aia taha parki lennata. Ja naabri aeda ulatab ka kui tiibadega veits käbedamalt lehvitada.

Matt lubas katuse peale panna kui ilm ilusaks läheb, mis peaks juhtuma homme. Ja pesakastid on vaja ümber ehitada, et nad seal kastide ülemiste äärte peal ei passiks ega pesadesse situks, sest nad peaks paari nädala pärast munele hakkama ja god knows, et sita sees ei oleks nii mõnus kükitada. Kummaline, et kanad ise veel ei tea, et nad munema hakkavad. Ma tahaks näha, kas nad on üllatunud ka?!

5 kommentaari:

 1. No ikke kooljaluude järgi vaadatakse - et kas ikke karjuvad umbluu, umbluu ja aavad verist vahtu vällä või es aa ;P
  Aga küll om hää, et koerad pole kanad ja üle puuriserva ei lenda - kus selle kahu ots, kui pead akkama neid tagasi aama ja kokku lugema ja kõik on ühesugused. Sama hea kui lammaste lugemine unetuse puhul :)

  VastaKustuta
 2. Ahjaa - kodune ülesanne teile mõlemale: ütelge hästi kiiresti mitu korda:
  kommunisti kummutis kummitas kummikuis kummitus XD XD XD

  VastaKustuta
 3. Anonüümne9/10/16 19:35

  Minul on kummikud autos alati olemas. Pole neid tuppa üldse kaasa võtnud.Lasen survepesu voolikuga puhtaks ja panen ühte kasti autos. Neid läheb päris tihti tarvis. Isegi suvel. Kevadel kasutan neid kalal käies.
  Tervitades Evelin

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Mul on tegelikult üks paar olemas, et porise ilmaga kanaaeda minnes jalad märjaks ei saaks, aga need on sellised kirjud ja kodust väljaspool ei tahaks hästi kanda. Tööle oleks vaja mingeid veidi soliidsemaid musti. Me lähme õnneks täna Matt'i vanemate juurde kalkunit sööma, nende vahetus naabruses tehti paar päeva tagasi üks Kanada suurimaid kaubamajasid lahti, küllap sealt leian :)

   Kustuta
 4. Anonüümne10/10/16 18:12

  Mul ongi soliidsed ja punast värvi. Kontsad ka veel all ja ülevalt on kangaga. Tervitades Evelin

  VastaKustuta