16 oktoober, 2016

Tormiuudised

Meil on siin nädal aega räägitud, et laupäeval tuleb suur torm, mingi taifuuni ots pidi meieni ulatuma. Õigemini kaks väiksemat olid nädala keskel ja täna õhtul pidi siis see suur kohale jõudma. Sõbranna saatis Vancouverist sõnumi, et noh, kuidas teil tormiga on? Mina vastu, et mis torm, meil pole mingit tormi, ainult väike vihm.

Pool tundi hiljem hüppas grill mööda terrassi ringi ja aia taga olevad hiiglaslikud puud olid lookas nagu väiksed vitsad. Uudised väidavad, et õige torm pole veel kohale jõudnud, alles tunni pärast pidi tulema. Praegu on siis järelikult mingi eel-briis. Saab huvitav öö olema! Meil on magamistoa akna taga suur kuusk, hoiame pöialt, et see une pealt voodisse ei kukuks!

Siiamaani ei ole keegi tormi tõsiselt võtnud, terve nädala on inimesed nalja teinud ja tormiuudiste alla kommentaariks selliseid pilte jätnud:


Sadanud on küll viimastel päevadel palju rohkem kui tavaliselt, kanaaias on näiteks tiik! Oleks ikkagi võinud pardid ka võtta, küll neil oleks nüüd vahva! Aga muidu ei ole siin eriti mingeid torme. Ainult maavärina oht kogu aeg. Enamikel peredel on evakueerimiseks vajalikud asjad kuskil kastiga valmis.

Maavärinatega seoses tuli meelde, et umbes 50 aastat tagasi oli siinsamas Vancouveri saare keskel Port Albernis tsunami. Nagu… saare keskel! Sest neile jookseb ookeanist kanal sisse ja sealtkaudu siis tuli. Alguse sai see 9,2 magnituudisest maavärinast Alaskal. Tagantjärele on loogiline küll, aga esiti ei oskaks vist nii väga kahtlustada, et kui kuskil Alaskal jõnks läbi käib, pühitakse natuke hiljem ühe kauge saare keskelt pooled majad minema. Me sõitsime sealt suvel läbi, vaatasin veel, et tore uimane kohake, mäed ümberringi, tsunami oleks küll viimane asi, mida seal karta oskaks.

- - - 

Väga huvitav torm on muideks praegu, vahepeal tükk aega vaikust, aga siis puhub pool tundi nagu kolme põrsakese muinasjutus - vaata, et maja minema ei lenda… 

Matt on õhtu otsa mingist Starbucks'i joogist soigunud ja ühel hetkel avastas, et kõik Nanaimo Starbucks'id pannakse kümne minuti pärast kinni. Nii et pidime läbi tormise öö kohvi järele sõitma. Kõik teed olid tihedalt kuuseoksi täis, paistab, et kuusk on siin linnas kõige haavatavam isend. Kohe Starbucks'i kõrval on see alkopood, kus Vana Tallinnat müüakse. Matt käib iga natukese aja tagant ostmas, et nad seda ikka juurde telliks ja müügilt ära ei kaotaks. See on muidugi endiselt täielik müstika, et mingis suvalises väikeses Kanada linnas eesti jooki müüakse. Lambist. Ja veel müstilisem, et keegi mu blogilugejatest mind sinna juhatas...

2 kommentaari:

  1. 10 tundi hiljem - kuidas olukord on?

    VastaKustuta
    Vastused
    1. Mitte midagi ei juhtunud, isegi ei saja enam eriti. Uudistes näitab päris palju langenud puid, küll autode ja majade peal, aga meist läks vist põhiosa ikkagi mööda.

      Kustuta