07 oktoober, 2016

Vanaduse taak, hah

Jäin end täna ripsmeid värvides peeglist vaatama. Mul on kortsud! Otsaees paar selget kriipsu, mis on mõnikord peaaegu nähtamatud ja mõnikord sellised, et isegi kaugelt vaatan, et appi, kes see on seal?! Ja silmanurkades kanavarbad. Naerukortse olen tegelikult alati tahtnud, paistab, et nüüd siis saangi. Vähemalt paistan kunagi raugana muhe välja! Aga neid otsaesise omi ma tegelt nii väga ei igatsenud... Osaliselt muidugi oma süü, sest ma kohe ei oska nägu paigal hoida, eriti just otsaesist - mõned vehivad rääkides kätega, mina vehin näoga! Võib-olla kätega ka, issand, peaks lausa jälgima hakkama!

Ja ega tegelikult pole selles kõiges midagi imelikku - ma saan paari kuu pärast juba 34 - aga vananemine tuleb ikkagi kuidagi üllatuslikult. Esimesed 30 ja natuke peale aastat näed iga päev sile ja prink välja ning siis hüppab korraga mingi korts platsi. On ju veidi ehmatav?

Üks sõbranna küsis hiljuti, et kas sul on ka nii, et ükskõik kui ilusa meigi teed, ikka näed nats vana välja? Ta olevat enda juures hiljuti midagi sellist märganud. Mul on muidugi see värk, et ma ei meigi ennast eriti. Ripsmetušši kasutan ja kui eriti usin olen, läheb veits põsepuna ka näkku, aga see on laias laastus kõik. Ja pidutsemas ma suurt ei käi, sest mulle meeldib magada.

Kõige hullem on see, et aju ei taha üldse vastu võtta, et ma muudkui vanemaks jään, pigem defineeriks end endiselt tüdruku, mitte naisena. "Naine" tundub kuidagi nii… täiskasvanu. Isegi mu käekiri pole veel välja arenenud, iga kord tulevad erinevad jõnksud! Samas on mul sõpru, kes juba 40 ringis ja kah ei tundu vanad. 40 peaks vana olema, onju?! Lapsed ja kodu, koer-kass. Aga no täpselt samasugused inimesed on nagu 20 aastat tagasi. Varsti oleme 50-sed, nimetame end endiselt tüdrukuteks, sebime 60-aastaseid mehi ja arvame, et elu alles algab! Lapselapsed vangutavad murelikult pead ja helistavad vanadekodusid läbi. Ahsoo, mul pole ju veel lapsigi. Sest ma olen nii noor!

9 kommentaari:

 1. Mina olen hakanud tähele panema, et luud-liigesed-lihased ei taastu enam nii kiiresti, kui varem. Et kui midagi ära väänata või kui lihased mingi suurema sportimise peale kangeks jäävad, siis võtab rohkem aega, et nad heaks hakkaks jälle. Või kui diivani peal pikemaks ajaks ühte asendisse jääda, siis tõustes teen korraks sellise "Öööö... hhöhhöhö" näo, et tiba kange nagu - ja peaaegu iga kord tuleb meelde, kuidas vanaema ja vanaisa selliseid asju tegid, kui nad diivanilt tõusid. Et ma ei ole nii hull, nagu nemad, aga et pisikestes doosides hakkab tulema. Ja siis ma saan aru, et kurat, Mann, asju, mida tahaks teha, on vaja teha, sest seda supertoredat keha, millega sai KÕIKE teha, igaveseks ei jätku.

  Ma olen 31. Kusjuures ei oskagi öelda, kas ma olen ALLES 31 või JUBA 31? Vist ei kumbki... Khm. Et parajalt 31 :)

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Hahaa, mul seda "ööö…" osa veel ei ole kui diivanilt tõusen. Eks see ilmselt mingi hetk tuleb, et kondid hakkavad kangeks jääma ja mingite füüsiliste tunnuste järgi saab hakata vihma ennustama (mu vanaemal oli mingi teooria).

   Kustuta
  2. Anonüümne13/10/16 16:04

   Sinust nooremad arvavad, et "juba" ja vanemad, et "alles"; Sul endal on aga valida et kumb õigem tundub. Kondivalupäeval ilmselt siis juba ja mõnel helgemal hetkel alles :)

   Kustuta
 2. Aga miks 60seid mehi? Ikka 30seid, sest oleme ju endiselt noored ;-) Aga tegelikult nii ongi, et me muutume küll väljastpoolt, aga hingelt oleme täpselt samad. Pole olemas mingi "valgustushetke, et nüüd oled vana. See on kõik ainult kõrvaltvaataja silmades. Huvitav oli ühe 90se naise öeldu, kuidas ta ei näe oma kortsusid, kui peeglisse vaatab. Ta näeb lihtsalt iseennast.

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Sul on õigus, selles eas peaks vist tõesti pigem nooremaid hakkama vaatama. Ega nende 60+ vanuses meeste valik hakkab nagunii aasta-aastalt vähenema, surevad eest ära ju :(

   Kustuta
 3. Anonüümne8/10/16 16:56

  No need kortsud mind üldse ei häiri, üks kortsuke on mul otsmiku peal. Vahel see kaob ära ja siis tuleb ise tagasi. Huvitav küll. Mind häirib pigem see, et leidsin ühe halli juuksekarva. Mul loomulikud brünetid juuksed, mu elukaaslane ütles, et see juuksekarv on lihtsalt suvine heledam juuksekasv. No ikka mehed, ei saa aru, kui on hall või valge. Tal endal blondid juuksed.
  Tervitades Evelin

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Mul peas ei ole halli, aga kulmu seest kasvab küll üks välja. On mitu korda jämedam kui teised karvad ja turritab püsti. Appi, mul hakkavad vanainimesena suured puhmas kulmud olema!!! :)

   Kustuta
  2. Jajah, nagut nais-Brežnev ;P

   Kustuta
 4. Tüdruk on jah selline normaalsem sõna, mida pigem enda kohta kasutaks. Naine on keegi ...vanem ja targem :D
  Kuigi saan veel aasta 29 olla, siis see on ju peaaegu 30 ja 30 on juba nagu vana! Kuigi ma ei saa midagi aru.. alles olin 21 ju :D

  VastaKustuta