12 veebruar, 2017

Siidikanad

Käisin ükspäev kontoritarvete poes, et tööle teipi osta. Võtsin paki, kus oli kuus rulli, sellel oli parem hind kui teistel teipidel. Muid asju ostsin ka ja makstes tundus küll, et summa tuli suurem kui eeldasin, aga siin läheb käibemaks ju alles kassas juurde, nii et täpselt nagunii kunagi ei tea. Saan siis tšeki ja ennäe imet - teibipaki hind kolm korda suurem kui riiulis. Ütlesin neile, et annan teibid tagasi, sest sildil oli odavam hind ja nii kalleid mul küll vaja pole (siin saab asju alati tagastada, mingit põhjendust ei pea olema). Müüja vabandas ette-taha ja lõi teibid uuesti kassast läbi, et mulle raha tagasi maksta. Samal ajal läks teine müüja murelikult uurima, et mis värk nende siltidega on - selgus, et keegi oli kahese paki sildi taha kuuesed teibid ladunud. Ehk kassas oli tegelikult kõik õige, sest kuuese paki hind pidigi kolm korda kõrgem olema… 

Vabandati veel viis korda ning kuuene pakk löödi kassast läbi selle hinnaga, mis ta kõrval riiulis oli, kõrval märge "riiulis vale hind". Mina seisin nagu oleks puuga pähe saanud ja müüjad tänasid, et olin nende eksitust tähele pannud ning vabandasid veel korra. Ja saingi kuuese teibi kahese hinnaga. Welcome to Canada!

- - - 

Muudest uudistest nii palju, et Matt on otsustanud, et tahab tingimata kanu juurde võtta, sest neli olevat liiga vähe. Lemmikud on hetkel siidikanad (silkie), neid on siin õnneks iga mõne aja tagant saada ka. Ainus jama on see, et silkie'd on suured haudujad ja see on kanapidajale paras tüütus kui just tibusid ei taha. Aga vaadake kui toredad nad välja näevad:

1 kommentaar: