20 august, 2018

Nipet-näpet

Mul on vist puuk. Vist! Sellises kohas, et väga hästi ei ulatu ise takseerima ja nii tilluke, et võib ka midagi muud olla. Kusjuures meil on väga vähe puuke siin. Ja ma ei ole kuskil looduses müttamas käinud. Ainult lapsega kanu vaatamas ja hiljem peenraid kastmas. Teoreetiline võimalus on seega olemas.

Matt magab veel, otsustasin, et ei hakka teda üles äratama, võib-olla see polegi puuk.

Miks ma arvan, et äkki polegi - sest sõbranna rääkis eile, et leidis oma beebilt tibatillukese puugi. Kui suur on tõenäosus, et mina leian ka kohe? Ühtlasi tundub selles valguses tühine, et puuk on mul, mitte Oscaril. Nii et las on. Peaasi, et lapsega on kõik hästi. Näe, altruism areneb emaks olemisega!

-

Ma tegin eile vahvleid. Juba ammu isutas. Praeguseks on ainult paar tükki alles...


Järgmisel nädalal tuleb ema külla. Nii äge!

Teen nüüd nimekirja, kuhu minna ja mida teha. Tahaks talle igasugu ilusaid kohti näidata. Ainus häda on see, et kuna meil siin suvel üldse ei saja, on augusti lõpuks igal pool ulatuslikud maastikupõlengud, mis tähendab seda, et aeg-ajalt on õhk täiesti läbipaistmatu. Nagu oleks pilves ilm, aga natuke roosakam. Ilusaid vaateid läbi selle udu ei näe. Nõme veits.

Hea uudis on see, et täpselt selleks ajaks, mil ta saabub, lubatakse natuke vihma. Ühest küljest ebaõiglane, et kui kaks kuud pole sadanud, läheb just siis vihmaseks kui ema tuleb. Aga samas aitab vihm metsa kustutada ja siis on õhk jälle puhtam. Ja vaated tulevad tagasi. Kui vihmapilve seest midagi paistab.

Mul pole tegelikult midagi selle vastu, et kuum/kuiv hooaeg läbi saab, tore oleks end pleedi sisse kerida ja teed juua.

See, kas õhk on suitsune või mitte, oleneb tuule suunast, näiteks täna on eriti udune, kuigi alles üleeile oli puhas sinine taevas. Praeguseks on läänerannikul ära põlenud 600.000 hektarit metsa ja Kanada kuulutas välja eriolukorra. Midagi sarnast juhtub tegelikult iga aasta suve lõpuks. Polegi nii eriline. Kahjuks.


Laps on viimasel ajal hästi lahedaks läinud. Ta oskab nüüd linnuhääli teha. Kuristab madalalt ja siristab kõrgelt, marunaljakas on. Natuke oskab roomata/käputada ka. Aga viimasel ajal on väga vara ärkama hakanud, juba kuue-seitsme vahel. Enamasti toon ta siis endale kaissu ja ärkame koos. Või noh, mina ärkan... Oscar mängib varvastega ja torkab oma tillukesed näpud mulle silma. Idüll.

Ahjaa, tal on kaks hammast ka! Lihtsalt salamisi tulid. Kõigepealt üks ja mõned päevad hiljem teine veel. Ei mingit jorinat ega palavikku. Vedas.


Vahepeal ärkas Matt, uuris mu oletuslikku puuki ja ütles, et ei ole puuk. Loodame, et tal on õigus. Võttis täpi välja ja väitis, et oli koorik või midagi. Et võib-olla keegi hammustas. Aga mitte puuk.

Tähistasime õnnestunud diagnoosi omeltiga. Sai nii ilus, et tegin pilti ka. Te pole ju enne omletti näinud...

Kanad said arbuusi. Olgu neil kah hea päev!

7 kommentaari:

 1. Head Vabariigi aastapäeva, või Taasiseseisvuspäeva või mis iganes ta ka poleks! Ma olen Eesti fänn, aga mitte riigi, vaid selle maa, selle looduse, folkloori, rahvariiete, keele fänn.
  Puuk oli ükskord - täpselt saba koha peal. Krt ei saa kätte kah, viimaks ema võttis ära. Piinlik, noh )8( Teinekord oli põlveõndlas, selle peale (nais)kolleeg ütles, et väga seksika koha peal. Nojah ...
  Ma vist kord juba ütlesin, et lapsed on eriti titena kord ühe, kord teise vanema nägu. Tavaliselt tundub ta sinu nägu olevat, aga sellel pildil on just issi moodi.
  Ja kanad on lahedad. Minu lemmik on see kõige parempoolsem. No tagumine pruunikas on ka kena, aga just see heledam suitsune on äge. Seda kohe nätsutaks.

  VastaKustuta
  Vastused
  1. See kõige parempoolne kana on ainus, kes muneb sinise koorega mune!

   Kustuta
 2. Anonüümne20/8/18 08:32

  Millise aparaadiga sa sellised toredad vanaaegsed vahvlid oled teinud? Kas Kanadas on ka selliseid vahvlimasinaid saada?

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Tellisin Amazonist "waffle cone maker". Eestis oli mul ka mingi uuem õhukeste vahvlite tegemise masin, tegi sama häid kui see klassikaline vana versioon.

   Kustuta
 3. Muidu müüakse ju õhukeste vahvlite tegemise masinaid ka. Minul on veel see vana kandiline Läti Šauma või Štraume või mis selle nimi on, aga vat mis pole kunagi õnnestunud, on vahvlite tihedaks rulliks keeramine, eriti kui nad natuke krõbedamad on - lähevad lahti, või kui pehmemad on, siis lähevad lömmi. Küllap ka Kanadas selliseid masinaid on, kuid ma olen kuulnud, et need uued ja kaasaegsed (ja ümmargused) masinad ei pidada nii head olema, kas ei küpseta piisavalt ära või mis jamad nendega olid.

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Minul on vahvlite jaoks paar aiatöökindaid, nendega keeran kiirelt rulli ja siis mõne hetke hoian kätt peal, et rull koos püsiks. Ja ei mingit probleemi. Nii ei põleta sõrmi ära. Aga küpsetab väga hästi! Ma teen Ragne retsepti järgi, seal tärklis ka sees, sellevõrra saavad krõbedamad.

   http://www.kokkama.ee/2007/10/krbedad-vahvlid.html

   Kustuta
 4. Tärklis teeb krõbedad jah. Tavaliselt pannakse u kolmandik tärklist, aga kui veel krõbedamaid tahad, siis pooleks jahuga. Mul on mingi väike vahvliraamat ja seal olid koorevahvlid, no muidu tavalised, aga piima asemel vahukoor, ja tõesti oli meeldiv kooremaitse :)

  VastaKustuta