04 märts, 2021

Otsijatest ja leidjatest

Eesti koroonapiirangud meenutavad mulle neid seriaale, kus iga episoodi kirjutab uus inimene. Erinevus on selles, et seriaalide puhul on siiski mingi järjepidevus. 

Hea uudis on see, et kui poed nädalavahetustel kinni on, jääb ka rohkem raha alles!

Saab koroona tekitatud auke lappida...

Aukudest rääkides - see kliinik, kus ma hambaarstil ja -puhastuses käin, ei ole minust mitte iial varem nii huvitatud olnud kui praegu. Kui puhastusest on kuus kuud möödas, saadetakse alati meeldetuletuseks e-mail. Tuli seegi kord. Ignoreerisin. Ei taha keset pandeemiat minna. Suvel käisin, auke polnud, saab uue suveni hakkama küll.

Koroonat väga ei tahaks. Tunneli lõpus juba valgus paistab ja kui siiani pole haigeks jäänud, õnnestub ehk lausa pääseda. 

Nädalake pärast e-mail'i saadeti sõnum. Paar päeva hiljem helistati. Mõni aeg hiljem saadeti uus e-mail.

Muudkui "tuletame meelde" ja "tuletame meelde". Viskaks siis potentsiaalsele kliendile mingi soodustuselootuse või miskit, aga ei midagi. Ainult tuletame meelde. Kümme korda järjest. Hambavärk on siin megakallis. Ma üldse ei imesta muidugi, sest kes tahaks päevast päeva võõraste inimeste lagunenud hambaid vahtida? Selle eest peabki hästi tasustatud saama.

Mis veel? 

Sõbranna otsib töötajat. Räägib, kuidas intervjuusid teeb ja kui raske on kedagi head leida. Ja üleüldse, kas peaks valima kellegi, kellel hea kogemus, aga suhtumine üleolev või siis toreda neiu otse ülikooli lõpusirgelt, kelle puhul on oht, et ta viis aastat hiljem korralikult väljaõpetatuna pooled kliendid kaasa võtab ja oma isikliku äri püsti lööb?

Eile käisin tuttavaga jalutamas ja tema on omadega teises otsas ehk otsib tööd. Vanas kohas otsustati, et kõik peavad hakkama 8-tunniste asemel 24-tunniseid vahetusi tegema. Ta ei taha.

Huvitav on see mäng tööpakkuja ja tööotsija vahel. Mõlemale tundub, et suurt midagi pole võtta. Midagi normaalset, noh. Kuniks siis leiad. Aga tema leiab kindlasti kiiresti. Ta on selline sossu. 

Sõbranna helistas täna. Ütles, et hakkas mingit seriaali vaatama. Ja et see tüüp seal olevat täpselt nagu Matt. Mitte välimuselt, aga muidu. Et talle kogu aeg meenutab see kõik meie peret. Ma ei tea, kas julgen nüüd vaadata, hahaa! Tont teab, mis seal toimub!

Aa ja veel - täditütar saatis Oscarile Sipsiku. Ossu võttis Sipsiku pakist välja ja ütles: "Oi, pingviin!". 

Noh, peaaegu.

5 kommentaari:

 1. Anonüümne4/3/21 09:58

  Kuidas teil seal vaktsineerimisega lood on, nii suhtumise kui ka saadavusega.

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Saadavusega on lugu suhteliselt kehv, vaktsiine telliti liiga vähe ja nüüd üritatakse kuidagi hakkama saada. Vaktsineeritakse väga kindla kava põhjal, hooldekodude elanikud ja vanurid on tehtud, praegu on suur osa meditsiinitöötajaid ka vaktsineeritud, Mattil on juba mõlemad doosid käes. Suhtumisega on lugu parem kui Eestis, nii suurt vaktsiinivastasust kui seal, siin ei ole, aga eks neid, kes valivad mittevaktsineerimise, on ka siin.

   Kustuta
 2. Hambaraviga on sihuke värk, et ega ilma kindlustuseta suurt jaksaks tohtri juures käia. Mul õnneks töökohtadelt alati kindlustus kaasas olnud, no vähemalt suurema osa katab ära.

  Anonüümikule võin vastata Ontario vaatevinklist. Vaktsineerimise protsent on momendil nõrgem kui Eestis. Protsessi kiirendamiseks ja paremate näiliste numbrite nimel otsustas valitsus eile tootjapoolset kolmenädalast kahe doosi vahelist aega pikendada nelja kuu!!! peale. Põhjendus, et siis jagub rohkem ja kiiremini. Tegelt muidugi tähtis, et näeme palju paremas valguses välja - vaadake kui palju meil vaktsineerituid (mis siis, et vaid poolestsaati).

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Mul on ka alati töökohtade poolt hambaravi kindlustus olnud, see tundub siin üsna tavapärane, sest kogu muu arstiabi on nagunii tasuta ja siis saabki boonuspaketina kasutada, et hambaravi ja prillid/läätsed makstakse kinni.

   Aga osad inimesed maksavad kindlasti omast taskust ka ja kui neil praegu nii tühjus on, et patsiente kõikide kanalite kaudu intensiivselt taga otsida ja muudkui meelde tuletada, et puhastusse tulla, siis mina arvan, et mingi soodustuse pakkumine aitaks palju efektiivsemalt patsiente tagasi tuua kui pidev helistamine. Huvitav, et nad seda ette ei ole võtnud!

   Kustuta
  2. Hambaravi kohtades on üldiselt kaks hinnaskaalat. Kui sul kindustus lajatatakse täie rauaga, kui maksad omast taskust saad odavamalt. Ei tea kuidas momendil aga viimane kord kui ise maksin 20a tagasi oli vahe kahekordne.

   Kustuta