15 november, 2023

Igasugu uudiseid

Liitusin spordiklubiga ja sõbranna küsis kohe, et liitusid või hakkad trennis käima? Need olevat kaks erinevat asja. Pagan, inimesed ikka tunnevad mind! Jah, peab tunnistama, et suurem asi trennihunt pole ma kunagi olnud ja suuresti ilmselt motivatsiooni puudumise tõttu, sest mul on selline omapärane keha, mis sünnist saadik alakaalu piirimail kõikunud ja kui trenni teen, muutun veel saledamaks. 

Kõige aktiivsem periood mu elus oli üks Vancouveri-suvi, mil käisin iga päev jooksmas ja seda päriselt nautisin. Elasin üksi, töö algas lõunast ja hommikuti jäi parajalt aega väikeseks sörgiks ilma, et see muud elu segaks.

Algus on igatahes edukas olnud, esimese kaheksa päeva jooksul olen käinud seitsmes trennis ja enesetunne on suurepärane. Oleks, et seda alguse tuhinat nüüd veidi kauemaks kui nädalaks jätkuks... 

Paar tähelepanekut ka - Eestis käisid rühmatrennides (vähemalt toona) peamiselt noored naised, aga siin on esindajaid igast vanusegrupist. Kui üldse kuskile poole vanuseliselt kaldu, siis on vanemaid rohkem kui nooremaid. 

Teine erinevus on see, et lahtiseid duširuume nagu Eestis, ei ole ma siin kusagil näinud. Tegin teile pilti kui riietusruum keset päeva tühi oli. Muuseas, esimese nädala jooksul olen ainult korra näinud, et keegi trennis duši all käiks, enamik viskavad jope peale ja sõidavad autoga koju pesema. Eestis oli mul samuti auto, aga ilma pesemata ei sõitnud ma kunagi koju, kuigi kodus oleks olnud palju mugavam solberdada. See on vist mingi sotsiaalne värk, et kuna kõik teised pesid trennis, oleks olnud imelik seda mitte teha. Ahjaa, Eestis oli saun - pärast sauna ma tõesti enam ilma duši all käimata kuskile ei liiguks.

Köögiremont venis nädala võrra pikemaks. Nad ütlesid, et uste tagasi saamisega läheb rohkem aega ja esimese hooga tahtsin kohe vaidlema hakata, aga siis sain aru, et arvestades, kui kiiresti neljakümnesena aeg lendab, võtab see lisanädal sõna otseses mõttes kaks minutit. Ja võttis ka!

Vananemise juures ongi kaks meeldivat asja - aeg ei veni ja palju vähem lolle otsuseid saab tehtud. Muidu vist väga palju boonuseid polegi. Sõber küsis täna, et mis mind motiveeris trennis käima ja vastasin, et tahan elu lõpuni 25 välja näha. Ta naeris. Kusjuures täna mõtlesin selle peale, kui treenerit jälgisin - ta on minust umbes kümme aastat vanem, aga ainus, mis tema puhul viiekümbine paistis, oli nägu. Keha oli kahekümnendates. Ilus rüht ja kenasti trimmis, ei mingeid punnis lihaseid. Ma tahan ka viiekümbiselt selline olla. 

Aga köögist ju rääkisime! See on olnud pikk projekt. Alustuseks vahetasime välja töötasapinna ja millalgi nõudsin uusi lampe, aasta alguses tulid seina plaadid. Ja nüüd on mööbel värvitud.

Pilte võrreldes meenus, et meil polnud terve esimene aasta köögisaare juures toole, sest mõtlesime, et miks me köögis peaks istuma? Nüüd mujal ei istugi!

Igatahes - köök 7 aastat tagasi ja täna pärastlõunal:

Vananeb nagu vein - ainult paremaks! Vot, midagi sellist tahaks trennis käimisega kah saavutada.

Ja kuna ma igasugu enne ja pärast pilte palavalt armastan, on mul loomulikult fotomaterjal ka vahepealsest etapist, mil töötasapind oli juba uus, aga kapid vanad. Taustalugu on selline, et mina tahtsin valget kööki, aga Matt oli veel selles etapis, kus talle meeldis tume. Ideaalis oleks ma lasknud köögi valgeks värvida ja valinud helehalli töötasapinna (ehk vastupidiselt sellele, mis nüüd on). Aga kuna esialgu kappide osas muutuse lootust ei olnud, ütlesin, et võtan valge tööpinna ja Matt oli nõus.

Halli ei tahtnud, sest vana laminaattasapind oli hall ja valge on tegelikult halliträpsuline, mida pildilt eriti ei paista, aga uue kapivärviga hästi sobib.

Kui kivi paika sai, oli see kappidega võrreldes liiga valge. Ja kahtlustan, et see ebakõla andiski soodsa pinna, et saaksin abikaasa pehmeks räägitud kappide värvimise osas. Lõpp hea, kõik hea, nüüd oleme mõlemad rahul!

8 kommentaari:

 1. Noh, mul on selline periood nagu sul nooruses :D Tööle lähen lõunaks ja hommik on minu oma. Kõigepealt peale ärkamist (millal iganes uni ära läheb (täna nõks peale kümmet)) käin jooksmas, siis dush, kohv ja hommikusöök netis surfamisega. Vahel ka koertega jalutuskäik enne tööd. Kellegi järgi peale koerte (enamasti pikutavad) pole vaja vaadata, lapsed suured ja kaasa nokitseb oma asjade kallal - üsna ideaalne eelpenskari elu. Julgen enda näite põhjal kinnitada, et aktiivne füüsiline tegevus hoiab vormis ja hea tervise juures. Pole kunagi elus nii vähe haige olnud, süda ja vastupidavus numbrite põhjal 25 aastase tasemel, enesetunne super ainult peegel kurim ei lase end petta, sealt vaatab vastu hall habe ja kiilakas peanupp :D

  Dushi all käimine on siinmaal ja kummaline. Ujulas on küll ühine suur dushiruum aga paljud käivad ujukates dushi all, ainult valimuse ja keele põhjal euroopa kultuuritagapõhjaga inimesed lippavad rahumeeli palja p'ga ringi. Meenub moment kui üks pruunimatsorti isa oma poisi silmad kattis kui mina dushi all end seebitasin :D Riietusruum vist tüüpprojekt, istekohti minimaalselt.

  Köök näeb sul nii kena välja, et teeb lausa kadedaks!

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Vabad hommikud olid mõnusad tõesti. Hommikune kiirustamine on kõige ebameeldivam asi üldse. Nagu kooliajal, et unesoojast voodist vähem tunni ajaga koolipinki, ise veel järgmised mitu tundi päriselt üles ärkamata. Kui saab hommikul rahulikult võtta, une täis magada, trenni teha, tervislik eine võtta, on kohe tervel päeval teine hingamine.

   Miks riietusruumi rohkem istekohti oleks vaja? Enamik panevad ainult oma asjad kappi ja tulevad hiljem neid sealt võtma, riietusruum on alati peaaegu tühi. Polegi rohkem kohti vaja, olemasolevaidki suurt ei kasutata.

   Kustuta
  2. Tegelt ega ole vist vaja küll. Samas mäletan kui nooruses sai trennis käidud ja peale dushi all käimist pingil istudes semudega lobisedes õlts libistatud. Konservatiivses Kanadas sihuke asi muidugi välistatud.

   Kustuta
  3. Muuseas, ma olen algusest peale imestanud, et Kanadas saunakultuuri ei ole. Ma ei tea, võib-olla on seal teie kandis teised lood, aga läänekaldal pole kodus küll kellelgi sauna ja laias laastus leiabki neid ainult linnaujulatest. Ma ise pole eriline saunasõber, aga kliima on ju selline, et talvel oleks mõnus vahepeal saunas käia. Kui mul kodus olemas oleks, siis ma aeg-ajalt käiks küll. Samas hot tub on väga paljudel, meil näiteks ka. Matt kasutab kogu aeg, mina vist mingi korra aastas.

   Kustuta
 2. Anonüümne21/11/23 08:20

  Millistes trennides käisid? Lihtsalt huvi pärast :)

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Barre, Pilates, Bellyfit, Yoga ja Zumba. Barre on ainus, mida ma varem proovinud ei olnud ja ühtlasi ainus, mis absoluutselt kõik lihased valusaks tõmbas järgmiseks päevaks.

   Kustuta
 3. Väga kena uus köök, mina vahetaksin need rippuvad lambid seal ümber indrustrial look lampide vastu,
  ja natuke kõrgemal, midagi roostevaba või isegi copper värvi. Aga sinu köök, sinu elamine.
  Kõik on nüüd super kena.

  VastaKustuta